Navigovat do servisuFryšták, Holešovská 450Telefon+420 608 279 827, +420 577 911 066 E-mailsafar@boschsafar.cz Otevírací dobaPo - Pá: 7.00 - 12.00 a 12.30 - 16.00 hodin

Montáž tažných zařízení

Montáž tažných zařízení

Pro každý vůz lze zvolit několik variant tažného zařízení, naši odborně vyškolení mechanici Vám poradí s výběrem. Montáž pak provedou citlivě a ohleduplně k Vašemu vozu, bez zbytečných zásahů do konstrukce vozu a nárazníku. Tady oceníte profesionalitu, s jakou jsou kvalitní značková tažná zařízení navrhována, konstruována, vyráběna a montována. Tato tažná zařízení vždy přesně pasují na vozidlo.

Každý se může přesvědčit, že pokud zvolí značkové tažné zařízení, volí profesionalitu, vstřícnost a ochotu, postavené na základě té nejvyšší certifikované kvality.

Kontaktujte nás

Jak vybrat tažné zařízení ?

Tažná zařízení a elektropřípojky dodávané naší společností splňují zákonné homologace a neomezují záruku nového vozidla za podmínky, že jsou montována autorizovaným montážním pracovištěm tažných zařízení, nebo servisem dealera příslušné značky vozidla. Montáž musí být provedena v souladu s montážním návodem k výrobku a pokyny výrobce vozidla uvedenými v provozním návodu k vozidlu. Vyžadujete-li nejvyšší kvalitu, doporučujeme Vám prémiová tažná zařízení.

Důležitou částí tažného zařízení je spojovací kulový čep (koule). Tento díl je na rozdíl od příčníku, většinou na vozidle ukrytého pod nárazníkem vidět a připojujete na něj přívěs. Podle evropských norem (DIN 74058 a ISO 1103) musí mít kulový čep průměr 50 mm (ISO-50X). Vzdálenost středu kulového čepu od povrchu vozovky musí být při zatíženém vozidle v rozmezí 350-420mm.

Existuje několik způsobů upevnění čepů tažných zařízení. Kulové čepy rozdělujeme na pevné a odnímatelné.

Pevné čepy

Pevné čepy

Čep je k tažnému zařízení trvale připevněn pomocí šroubů, nebo přivařen. Oba způsoby upevnění jsou v EU (vč. České republiky) povoleny. Jeho použití je omezeno u vozidel, kde překrývá registrační značku nebo mlhové světlo (např. Hyundai i30 HB, od r.v. 2012). Pevné čepy, oproti odnímatelným, upřednostňujeme při použití s nosiči kol, při kterém dochází ke snižování životnosti mechanismu odnímání.

Odnímatelné čepy

Odnímatelné čepy

Čep se nasazuje a odnímá bez použití nářadí pomocí automatického nebo manuálního systému. Pokud není připojen přívěs, musí být čep odejmut. Dlouhá životnost, pevnost a mechanická spolehlivost odnímatelných systémů je závislá na kvalitě materiálů a přesných výrobních technologiích. Pro některé modely je k dispozici kryt pro případný výřez nárazníku. Odnímatelný čep je povinný u vozidel, kde překrývá registrační značku nebo mlhové světlo. Použití bajonetových odnímatelných čepů s nosiči kol snižuje životnost odnímatelných systémů.

Jak vybrat vhodnou elektropřípojku ?

Moderní automobily jsou stále častěji vybavovány složitými elektronickými systémy, proto je třeba věnovat výběru vhodné elektropřípojky náležitou pozornost. Elektropřípojka slouží k propojení elektrických světelných okruhů vozidla a přívěsu. Na vozidle je zakončena zásuvkou.

Podle počtu pinů zásuvky rozeznáváme elektropřípojky 7-mi, nebo 13-ti pólové.

7mi-pinová

  • pro běžný nebrzděný nákladní přívěs do 750 kg (standardní funkce světel)

13ti-pinová

  • pro karavan (zásuvka obsahuje kromě standardních funkcí i dobíjecí proud pro baterii přívěsu a stálé napájení, např. pro vnitřní osvětlení)
  • brzděný nákladní přívěs s celkovou hmotností nad 750 kg (musí být zapojena funkce couvacího světla)
  • pro nosič jízdních kol se světelnou rampou (standardní funkce světel)

Jak je to se zárukou při montáži na nové vozidlo ?

Námi dodávané elektropřípojky jsou homologované podle Evropské směrnice a jejich výrobci vlastní certifikáty nejvyšší kvality pro dodavatele prvovýroby v automobilovém průmyslu. V případě odborné montáže v souladu s montážním návodem a pokyny v provozním návodu k vozidlu, proto nemůže dojít k jakémukoliv omezení zákonné záruky vozidla. Na nová vozidla vždy doporučejeme používat typové elektropřípojky.

ELSA GROUP

ELSA GROUP

HOOK CZ

HOOK CZ

BOSAL

BOSAL

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost Pavel Šafář jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů